pár slov úvodem..

Dobrý den,

vítám vás na svých stránkách a přeji hezký den.

Jmenuji se Eliška a založila jsem si tyto stránky, abych sem publikovala všechno možné, co mě právě napadne a stojí podle mého názoru za zmínku. A proč ten název? Protože podle mě snad i vystihuje povahu těchte stránek.. Já a cesta životem, moje úvahy, básničky, myšlenky, zájmy, koníčky a tak dále.. Je těžké napsat takto v začátku, co přesně zde bude. Určitou představu mám, ale člověk vse stále vyvýjí a kráčí vpřed a proto se objevují nové a nové nápady a náměty. Již teď vím, kterými tématy bych se na těchto stránkách chtěla zabývat, ale také vím, že by to nebylo v této chvíli moudré bez toho, abych upadla jen do opisování či upravování článků obsahujícívh vědomosti, kterým ještě zcela nerozumím a sama se je teprve snažím pochopit..

Snad bych mohla pro začátek napsat něco o sobě a trochu se představit. Jak už jsem napsala jmenuji se Eliška. Jsem spíš introvert, který má sice rád společnost, avšak nade vše miluji samotu. Ano samota je krásná. Samota, ale ne osamění. Když je člověk sám, může krásně přemýšlet. Přemýšlet nad vším možným a relaxovat tělem i duchem. A to je krásně možné třeba při procházce v lese. To člověka napadají nejrůznější myšlenky a při tom může vnímat ničím nerušen zvuky okolní přírody a vůni lesa..

Procházky lesem, ano to je moje oblíbená činnost. Přírodu já totiž miluju a nedokážu si život bez ní vůbec představit. Kytičky, zvířátka.. Nejvíc ze všech zvířat mám ráda koně. Jsou to pro mě nádherná zvířata, která pro mě byla odjakživa symbolem síly, ušlechtilosti a svobody. Když jsem byla malá, chtěla jsem být dokonce koněm.. Jen tak zvolna vykročit, rozběhnout se a běžet s vlající hřívou nespoutaně vpřed. Vlastnit v budoucnu koně je můj největší sen. Teď koně nemám, k jezdectví jsem se také zatím nedostala a tak jen sedím na ohradě, hledím, jak jim ve větru vlaje hříva a sním ten nejkrásnější sen:'' Sedím v koženém ornamenty zdobeném sedle a pode mnou je nádherný černý hřebec fríského plemene a unáší mě soumrakem někam do dáli, jen a jen vzlétnout ke hvězdám..''

Doufám, že se mi tento sen splní.. Snažím se totiž svým snům věřit a tím jim dávat větší šanci v uskutečnění.. Co se týká mého pohledu na svět, tak jsem někdy optimista, jindy pesimista, záleží na situaci. Avšak spíš se snažím brát život z té lepší stránky a na všem hledat to dobré, i když to někdy dá pořádně zabrat.. Ale jedním z mých životních hesel je: Co tě nezabije, to tě posílí. A to je velká pravda, i když někdy trvá dlouho i několik let, než se podaří člověku ta pozitiva nelézt. O to větší pak má ale radost.

Jaké ještě jsem?  Ctižádostivá, diplomatická, klidná, naslouchavá, nervózní, obětavá, pečlivá, plánující, přátelská, romantická, samostatná, spolehlivá, tichá, málomluvná i upovídaná, láskyplná i nenávistná, sebejistá i nejistá.. Někdy jsem i hodně tvrdohlavá jdu doslova hlavou proti zdi, když mi na něčem nebo na někom opravdu hodně záleží. Jinak jsem spíš klidná a nekonfliktní osobnost. Introvertní melancholik.. Ale jsem spokojená sama ze sebou a mám se ráda taková, jaká jsem. Lidem jsem snad sympatická a komu ne, tak s tím stejně nic nenadělám a ani dělat nechci, protože nemám ráda přetvářku a faleš.. Taky nemám ráda arogantní lidi.. Ty co si myslí, že jsou něco víc a a nikoho a nic neuznávají.. A hlavně ty, co člověka ihned odsoudí aniž by se snažili pochopit podstatu jeho jeho jednání, chování, osobnosti.. A taky nemám ráda splývání s davem bez vlastního názoru, vlastních zájmů a koníčků..

Já mám spoustu zájmů a koníčků, na svůj věk 19 let snad i neobvyklých. Ráda vařím a peču. Pořád bych zkoušela nové recepty.. Taky hrozně ráda dělám ruční práce. Hlavně vyšívání a pletení. Ve druháku jsem si upletla první svetr a od té doby mě láska k pletení neopustila.. Ruční práce a k tomu si pustit hudbu a relaxovat.. Poslouchám všechno možné, od vážná hudby po rock, ale hlavně nedám dopustit na českou hudbu, na skvělé české zpěváky a zpěvačky: Marie Rottrová, Marta Kubišová, Karel Gott, Lucie Bílá, Michal Tučný, Věra Špinarová, Jiří Zmožek, Petr Spálený, Hana Zagorová a spousta dalších. Ale úplně největší zpěvačkou je pro mě Hana Hegerová. Ačkoli jsem se k ní dostala asi před třemi roky díky jedné oblíbené osobě, která mi nadšeně vyprávěla o jejím koncertě, zasáhla můj život jako blesk z čistého nebe a nedám na ní dopustit. Ona je prostě dokonalost sama a skvost české hudební scény. Její šansony mají duši a ona je dovede naprosto jedinečně podat a prožít. Byla jsem před rokem na jejím koncertě. Skutečně moc to pro mě znamenalo a znamená. Kdo nezažil, nepochopí..Byl to pro mě neskutečně silný zážitek a ještě dnes mi při vzpomínce běhá mráz po zádech. Nechápu, jak jsem dřív mohla bez Hančiných písniček žít.. Její zpěv pomáhá v těžkých chvílích i přináší pohodu a radost v chvílích relaxace a pohody. Její šansony jsou vždy pohlazením po duši.. Ví, co zpívá a zpívá, to co ví.. Paní Hana, ačkoli už starší dáma, je stále velice šarmantní, jedinečná a dokonalá. Má své milované poblikum a toto ji miluje i bez toho, aby byla vidět v televizi a koncertovala jak na běžícím pásu. Je to prostě skutečná Paní zpěvačka. Na její koncert nikdy nezapomenu. Přinesl mi obrovské vnitřní obohacení stejně jako každičká její píseň..

Mým dalším velkým zájmem, koníčkem a láskou je psychologie a dále pak veškeré věci mezi nebem a zemí, které lze jen těžko pochopit. Zajímají mě všechny možné ezoterní vědy, čtení z ruky, numerologie, astrologie, pozitivní magie, aura, léčitelství, práce s kyvadlem, automatická kresba, výklad snů.. Ráda se dívám na věci z více úhlů pohledu, zajímají mě nejrůznější životní filosofie, hlavně ty z východu, protože se mi líbí jejich zvláštní pohled na svět a život vůbec, jenž je tolik odlišný od našeho západního pojetí a tak těžko pochopitelný. Ale právě od to je člověk na životní pouti, aby dosáhl určitého vyššího a vyššího poznání a jeho duše se neustále zdokonalovala.. Ve všech těchto oblastech jsem pouhým začátečníkem prahnoucím po informacích a vážícím si každé další zkušenosti.. Dávno i nedávno, těžko říci, jsem se začala věnovat józe. Ale zatím jsem bohužel spíš samouk z knížek. Jen jednou jsem chodila asi rok na jógu s cvičitelem, ale bohužel mě tento kurz nenadchl, protože se jednalo pouze o jógu jakožto pouhopouhé cvičení tělesných pozic, které jako by byly bez dalšího významu aniž by byl kladen důraz alespoň na dýchání.. Já nechci, aby pro mě jóga byla pouhým cvičením, zajímá mě stejně tak i ta folosofie, cvičení nejen na tělesné, ale i duševní a duchovní úrovni..

...

Čtu si nyní po sobě celý článek a sama jsem překvapena, co se z "pár slov úvodem" vyklubalo. No nic, budu končit, snad jsem napsala všechno, co jsem chtěla. Doufám, že se vám moje stránky budou líbit, přinesou vám něco užitečného nebo alespoň odreagování a rádi se sem budete vracet. Mějte se všichni moc krásně. S pozdravem Vaše Eliška

Fotografie použita dle Creative Commons Joseph Philo Powell  © 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode